Gyvenimas Havajuose

APIE GYVENIMĄ HAVAJUOSE
su Vaiva Rykštaite

Mano pažintis su rašytoja Vaiva Rykštaite prasidėjo perskaičius knygą „Viena Indijoje”. Knygą tiesiog prarijau – verčiau puslapį po puslapio žavėdamasi, aikčiodama ir svajodama: „ir aš taip norėčiau”. Seku Vaivos, vyro bei trijų vaikų kasdienybę Havajuose. Nors kasdienybė žodis mums, lietuviams, apie gyvenimą tūkstančius kilometrų nuo Lietuvos nutolusioje saloje – atrodo visiškai netinkamas žodis. Plačiau apie gyvenimą bei atostogas didžiausioje Havajų salyno Big Island saloje dalinasi Vaiva.

Havajai – svajonių atostogų kryptis. Sala, kur amžinai karšta, visą parą galima maudytis ar šokti limbo. O kaip atrodo Havajai vietinio akimis? Ar pasikeitė jūsų nuomonė apie šią salą, kai pagyvenote joje keletą metų?

Havajuose nėra visada karšta. Iš tiesų klimatas čia švelnus, šiltas, malonus, todėl ir rojus 🙂 Kita vertus, Havajo saloje yra net 8 klimato zonos, tad turim čia net sniego. Faktas, kad vietinių akimis daug kas kitaip. Turbūt daugiau buities ir nulis viešbučių. Aišku, viskas priklauso nuo žmogaus. Mano santykis su Havajais keičiasi nuolat, ir gilėja, ir gražėja. Jis tuo pat metu lyriškai skausmingas ir intymus.

Koks jūsų laisvalaikis su šeima ar ką mėgstate veikti čia, ko galbūt Lietuvoje netgi negalima būtų įgyvendinti? Galbūt plaukiojate banglente?

Su šeima laisvalaikiu visada važiuojame į pliažus, jei su vyru dviese, tada dar į restoranus. Daugiau čia nelabai yra ką veikti. Ilgiuosi europietiško kultūrinio gyvenimo…

Ar Havajai – tinkama šeimos atostogų kryptis? Ką rekomenduotumėte šeimoms su vaikais būtinai aplankyti? Galbūt galite rekomenduoti (ar antirekomenduoti) konkrečius miestus apsistojimui?

Havajai yra nuostabi vieta keliaujant su vaikais jau vien dėl gerų orų ir to, kad čia nėra jokių pavojų. Miestų Havajuose nedaug, čia keliaujant svarbiau yra gamta. Visko dabar tikrai neišvardinsiu, savo patarimais apie Havajus dalinuosi čia. Apskritai esu už turistinių vietų lankymą turistams, nes kitur Havajuose jie nėra laukiami.

Kad ir kur kokiame pasaulio krašte gyventume, visų rūpesčiai panašūs. Ar žinojote, jog naujausia Vaivos knyga „Baisiau už tarakoną” gimė automobilyje, kai moteris, norėdama nuraminti ant galinės sėdynės besipešančias mergaites, pradėjo kurti istoriją?! Turbūt dažnai mamos savo vaikams seka išgalvotas pasakas, kurias savas istorijas, tačiau, ne visos jos virsta knyga. Dažnas pasvajoja ir apie gyvenimą egzotiškoje saloje, bet renkamės likti ten, kur esame. Ar kada nors svarstėte, kodėl?
Dalintis:

Komentuoti

Jūsų eelektroninio pašto adresas nebus rodomas. Pažymėti laukeliai yra privalomi.

Top Img back to top